Menüler

DSİ Çocuk Bakımevi 


Dil gelişiminin en hızlı gerçekleştiği dönemdir. Sürekli iletişim halinde oldukları için dili hızlı gelişir. Belleğindeki kelime sayısı hızla artar. Kurallı ve akıcı cümleler kurar. Sorulan soruları hızlı ve net cevaplar verir.  Anlatacağı konuyu çok çabuk özetler. Pratik ve anlık çözümler oluşturur.


El becerileri, çok iyi gelişir. Motor kasları ve refleksleri güçlü gelişir. Kalem tutma, yazı yazma, boyama, yırtma yapıştırma, makas tutma, çizgi koordinasyonu çok iyi gelişir. Hamur seramik çalışmalarıyla yaratıcılık yeteneği ve hayal dünyası gelişir.


Kurallara uyma, bekleme, sabırlı olma, başkalarının hakkına saygılı olmayı öğrenir. Oyun çocukların yaşam biçimidir. Çok çeşitli zeka ve beceri geliştiren oyuncakları grup içinde arkadaşlarıyla oynarken hayal dünyasını geliştirir.


Temel yaşam kurallarını öğrenir. Arkadaşlarını gözlemleyerek, yemek yeme isteği artar. Her çeşit yemekten yemeği öğrenir. Temizlik ve tuvalet kurallarını öğrenir. Günü planlı yaşamayı öğrenir. Sırasını beklemeyi ve sabırlı olmayı öğrenir. Erken yatma, erken kalkma prensibini kazanır. Aile ile gittiği değişik ortamlara ve kurallara uyum sağlar. 


Müzik, resim, tiyatro, halk oyunları, çalgı, bilgisayar ve yabancı dil eğitimiyle kültürel ve sosyal yönünü geliştirebilir. İlköğretime uyum güçlüğü ve stresi yaşamaz. Sınıfta, derslerde sıkıntı çekmez. Ödev yapmama, yazı yazmama tepkileri göstermez. Dikkat konsantrasyonu ve motivasyonu güçlü olur. Mutlu ve sevecen ümit dolu bir eğitim temeline sahip olur. Sonuç olarak , çocuğun mutluluğunu görmek anne ve babanın çocuk eğitimi konusundaki endişesini ortadan kaldırır ve aileye de mutluluk verir.

DSİ Çocuk Bakımevi