Hakkımızda

1983 yılında kurulan Çocuk Bakımevimiz, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığına bağlı bir Şube Müdürlüğü olarak hizmet vermektedir.

Çocuk Bakımevimiz, Emek semtinde büyük bir bahçe içerisinde dört katlı bir binada hizmet vermektedir. Her biri 20 öğrenciye göre düzenlenmiş dokuz sınıfımız mevcuttur. 

Her sınıfta, sorumlu bir öğretmen ve bir bakıcı anne görev yapmaktadır. Her sınıfın uyku/dinlenme odası, eğitim ve oyun salonu, tuvalet ve lavabo bölümleri bulunmaktadır.

Ayrıca; yemek salonu, spor salonu, İngilizce/drama odası, kütüphane, resim-seramik odası gibi çocukların kullanabileceği alanlarımız bulunmaktadır.

Kurumumuzun 2-6 yaş grubu çocuklarına hizmet veren Çocuk Bakımevimiz, kontenjanı olduğu sürece diğer Kamu Kurum ve Kuruluşları çalışan çocuklarını da kabul etmektedir. Tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışanların çocuklarından alınan aidat 8.600 TL'dir; ikinci çocuğa %50 oranında kardeş indirimi uygulanmaktadır. Branş ders ücretleri yaş gruplarına göre ayrıca alınmaktadır.

Çalışma saatimiz 08.30-17.30'dur.

Yaş gruplarının gelişim özellikleri göz önünde bulundurularak, her yaş grubu için 4 ayrı eğitim programı uygulanmaktadır. Çocuğun yaşayarak, deneyerek ve sorumluluk alarak öğrenmesi eğitimimizde esas alınmıştır.  Bu çerçevede program dahilinde geziler, branş dersleri, tiyatro gösterileri ve konulu partiler de yer almaktadır. Branş derslerimiz 3-4 yaş gruplarımız için müzik, drama ve İngilizce,   4-5 yaş gruplarımız için müzik, drama, İngilizce ve resim-seramik, 5-6 yaş (anasınıfı) gruplarımız için ise müzik, drama, İngilizce, resim-seramik, satranç ve halk oyunlarından oluşmaktadır.

Her yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında çocuklarımız günün anlam ve önemini içeren etkinlikler yapmaktadır. Anneler Günü, Babalar Günü gibi özel gün kutlamaları yapılmaktadır. 

Eğitim-öğretim yılının sonunda, 2-6 yaş grubu çocuklarımız, eğitim dönemi süresince gerçekleştirdikleri etkinliklerinden oluşan portfolyo dosyalarını anne babasına sunarak anlatmakta ve birlikte incelemektedirler.  

2. dönemin sonunda Genel Müdürlüğümüzde, çocuklarımızın resim-seramik dersinde yaptıkları çalışmalardan oluşan bir sergi açılmaktadır. Bununla birlikte 5-6 yaş (anasınıfı) grubu çocuklarımız, yıl sonu sahne gösterileri sonrasında yapılan bir törenle de katılım belgelerini alarak ilkokula hazır bir şekilde mezun olmaktadır.